تبلیغات
مجله سلامت. خواص میوه ها و گیاهان دارویی - نوشیدن چای سبز خطر مرگ را كاهش می دهد
 
مجله سلامت. خواص میوه ها و گیاهان دارویی
 

مطالعه ای تازه در ژاپن نشان می دهد كه نوشیدن چای سبز می تواند خطر مرگ در اثر ابتلا به گروهی از بیماریها را به میزان قابل توجهی كاهش دهد.

به گزارش سرویس (بهداشت و درمان) خبرگزاری دانشجویان ایران- واحد علوم پزشكی تهران - به نقل از پایگاه اینترنتی نشریه انجمن پزشكی آمریكا محققان با بررسی اطلا عات پزشكی بیش از 40 هزار نفر دریافتند كه چای سبز خطر مرگ در اثر بیماری قلبی را بیش از بیست و پنج درصد كاهش می دهد.


با این وجود برخی متخصصان قلب در انگلیس می گویند كه این فواید ممكن است ناشی از رژیم غذایی ژاپنی ها در كل باشد زیرا غذاهایی كه مردم این كشور عادت به مصرف آنها دارند از غذاهای رایج در غرب سالم تر است.


صرفنظر از آب، چای پرمصرف ترین نوشیدنی در جهان است و هرساله سه میلیارد كیلوگرم چای در جهان تولید می شود.

مطالعات انجام شده در آزمایشگاهها و روی حیوانات نشان داده است كه بویژه چای سبز در مقایسه با چای تیره دارای فواید زیادی برای سلا متی است.

بررسی های آماری نشان می دهد در حدود 80 درصد مردم ژاپن چای سبز می نوشند به طوری كه بیش از نیمی از آنها روزانه سه فنجان یا بیشتر از آن مصرف می كنند.

در مطالعه ای یازده ساله درباره تغذیه و نوشیدن چای سبز در میان ژاپنی ها معلوم شد میزان مرگ بر اثر كلیه عوامل برای كسانی كه روزانه 5 فنجان یا بیشتر چای سبز نوشیده بودند در مقایسه با كسانی كه یك فنجان یا كمتر نوشیده بودند 16 درصد كمتر بود.

مطالعه 7 ساله برای كشف علل خاص مرگ و میر نیز نشان داد كه خطر مرگ در اثر بیماری قلبی برای گروهی كه 5 فنجان یا بیشتر چای سبز می نوشند 26درصد كمتر بود.

پژوهشگران همچنین از این مطالعات دریافتند فواید چای سبز ظاهرا برای زنان بیشتر بود.

زنانی كه روزانه پنج فنجان یا بیشتر چای سبز می نوشیدند در مقایسه با كسانی كه یك فنجان یا كمتر مصرف می كردند 31 درصد كمتر باخطر مرگ در اثر بیماری قلبی روبرو بودند.نوع مطلب : گیاهان دارویی، 
برچسب ها : خواص چای سبز، خواص گیاهان دارویی، سلامتی، کاهش فشارخون، کاهش مرگ و میر،
شنبه 4 اردیبهشت 1389 :: نویسنده : شیما


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : شیما
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :